Home » Gyvenimas » sveiki, aš priklausoma nuo saldumynų.

sveiki, aš priklausoma nuo saldumynų.

saldainiaijei būtų anoniminių cukraholikų klubas, tai ten nuėjusi, būtent taip ir prisistatyčiau.. esu priklausoma nuo cukraus! Ir pasirodo tai gana rimta.  2008 metais, prof. bart hoebel su sėbrais ištyrė, jog cukrus gali sukelti tokią pat priklausomybę kaip ir kiti narkotikai! tai bent, ar ne? visą gyvenimą gyveni švariai, o štai vieną dieną sužinai, jog sausainiai ir šokoladas yra toks pat blogis kaip ir heroinas ar cigaretės (ok, konkrečiau – nikotinas)! dabar lauksiu kol mokslininkai paskelbs, jog muzika sukelia priklausomybę ir yra pavojinga mano sveikatai. žinoma, žiaurus gyvenime, atimk iš manęs viską..
grįžtu prie saldumynų, tai yra cukraus/gliukozės-fruktozės sirupo ir panašaus sintetinio šlamšto temos. štai keletas minčių apie šį narkotiką: didelis kiekis cukraus, greitai skylantis organizme, išbalansuoja kasos ir kitų endokrininės sistemos organų veiklą. jis sukelia hiperaktyvumą, nervų sistemos dirglumą, mikroelementų ir vitaminų trūkumą, slopina natūralų apetitą, organizmas nebesusivokia – kas gerai, kas skanu, kas naudinga. greitųjų angliavandenių perteklius augina nenormalią žarnyno mikroflorą – taip ten atsiranda ir išbujoja grybeliai, parazitai, kurie trikdo viso organizmo imuninės sistemos veiklą, sukelia daugybę ligų. Jau seniai žinoma, kad be normalios mikrofloros nėra geros sveikatos (daugiau čia).
o žinot kodėl pavojingi įvairūs gazuoti, saldūs gėrimai, taip pat įvairūs desertai – ledai, sūreliai, zefyrai ? nes juose dideli cukraus kiekiai slepiami naudojant rūgštų skonį turinčius priedus ir taip per didelis saldumas nepastebimas! na, gazuoti gėrimai man niekada nepatiko (išskyrus mineralinį “Vytautas”), bet ledai… džiaugiuos bent tuo, jog turiu pomėgį skaityti/studijuoti produktų etiketes (nors dėl to ilgai užtrunku parduotuvėj – susirenku kelias prekes ir tada lyginu tarpusavyje – kur mažiau E ir kitų keistų pavadinimų). kas kvailiausia, jog visą šią info apie cukraus blogį organizmui žinau jau seniai, tačiau vis tiek neatsisakau sausainių ar torto. ar pyrago. gi skanu. nu. ir kodėl viskas kas skanu yra nesveika?

pabaigai šiek tiek statistikos: kiekvienas vokietijos gyventojas per metus suvartoja vidutiniškai apie 34 kg cukraus, šveicaras – apie 42 kg, o JAV pilietis –  apie 78 kg šio produkto. nesu tikra kelintų čia metų statistika, tačiau esu įsitikinus, jog tie skaičiai ne itin labai ir svyruoja kasmet. taigi, palyginimui, statistika iš lietuvos: 2007 m. duomenimis, kiekvienas lietuvis suvartodavo po 29 kg cukraus per metus..

tai ką, reiks šią savaitę bandyt užsikoduoti ir gyvenimą saldinti tik saldžiomis dainomis bei medumi (+saldymedžio saldainiais – žr. nuotrauka).

the archies – sugar sugar

baby bash – suga suga ft. frankie j

ir viena ITIN į temą: mattybraps – sugar sugar

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s