Home » Virtuvė » žemės riešutų chalva

žemės riešutų chalva

mano mėgstamiausia vieta namuose – virtuvė. ne todėl, kad labai patinka gaminti (nors patinka), tiesiog čia patogus stalas ir kėdės, kurios prie pat radiatoriaus, tad žiemą labai šilta. ir  dar aplink daug maisto, tad nereikia toli vaikščioti, kai išalkstu. o dar virtuvėje gimsta geriausios idėjos. nors meluoju. geriausios idėjos gimsta tualete arba duše. o šiandieninė gimė tarp tualeto ir virtuvės. na, tiksliau, gimė ne pati idėja kaip idėja, o idėja, kad galiu pasigaminti tą idėją, kuri jau seniai kažkam gimė. ta idėja viena skaniausių mano nuodėmių – chalva. labai ją mėgstu, tačiau parduotuvinė prikimšta cukraus ir įvairių keistų cheminių priedų, o aš, kaip žinia, bandau išsigydyti nuo priklausomybės cukrui ir šiaip vengiu visokio ne gėrio. gydytis sekasi visai neblogai, ačiū, kad paklausėte. paprastomis dienomis (nuo pirmadienio iki penktadienio) nevartoju produktų, kuriuose yra cukraus ar saldiklių. kadangi labai sunku būtų išgyvent be saldumo, tai naudoju naminį medų (ačiū kaimynams, kurie šiemet buvo itin dosnūs ir padovanojo apie 2 litrus medaus), o savaitgalį leidžiu sau valgyti ir tuos nuodėminguosius cukrinius skanumynus. sumąsčiau, jog taip vis tiek geriau nei, kad kasdien juos kimšti (nors čia iš tikro, tiesiog gailiuosi savęs ir taip bandau paslėpti savo valios trūkumą).  taaaigi, šiandien išgimdžiau žiauriai paprastą žemės riešutų chalvą.

reikės:
280 g gliaudytų žemės riešutų be luobelės;
~4 v. š. medaus;
1 a.š. vanilinio cukraus (bet kitą kartą, manau, nedėsiu iš vis).

riešutus pakepinau keptuvėj kol gražiai apskrudo;

prieš:

PRIEŠpo:

PO

apkepusius riešutus sumaliau su kavamale – ta tokia sena, rusiška, kuri jau nuo laiko pageltusi, bet vis dar sugeba dirbti visu pajėgumu!

Malam malamMaltakošėsumaltus riešutus palikau ilsėtis indelyje ir užkaičiu medų. kaitinau apie 5-10 min, kol medus užvirė ir pradėjo burbuliuoti. visą laiką maišiau, tada dar įpyliau truputėlį vandens ir vėl kaitinau.

nežinau kaip jums, bet man gaminant, dažniausiai nuojauta pakužda kiek ko dėti ar kaip ilgai kepti, virti, tad šįkart taipogi nustojau kaitinti, kai nuojauta žnybtelėjo į žandą.

Medutis verda..metas šiuo saldėsiu aplieti riešutus. medus vėsdamas stingsta, tad maišyti reikia greitai! jei matysit, jog medaus per mažai, tai galit jo pasikaitinti dar, tačiau turėtų užtekti 4 kupinų šaukštų : )

Riešutai su medumgautą makalošę sukračiau į maišelį (bet, manau, tinka ir indas, tik iš jo gali būti sunkiau iškrapštyti chalvą) ir suformavau dešrą/plytos formą:

IMG_6234

THAT’S IT FOLKS!
chalvos plytą padėjau šaltai ir po poros valandų jau mėgavausi puikiu skoniu.. :)

CHALVA

tėtis sakė, jog jei užpilčiau šokoladu, tai primintų snickerį ! o man kilo mintis kitą kartą (gal kalėdoms) pagaminti tokių paturbintų saldainiukų!

tai tiek. go on – get cooking!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s